Pobyt zahrnuje:
- 3x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji na zámku nebo v Jubilejním pavilonu*
- welcome drink
- polopenze (snídaně formou švédských stolů a večeře výběr ze čtyř menu) v zámecké jídelně
- 1x relaxační koupel bylinná - dle vlastního výběru (meduňka, jasmín, levandule a další) nebo přísadová pivní koupel (odbourává únavu a povzbuzuje organismus)
- 1x zábal dle výběru (čokoládový, medový či konopný, tyto zdánlivě kulinářské přísady dokážou doslova kouzla s Vaší pokožkou)
- 1x klasická masáž částečná - 25 minut (hbité prsty masérů uleví krku i zádům)
- 1x vibrační masáž chodidel - (prohřívá tkáně, napomáhá svalové relaxaci, zlepšuje pohyblivost kloubů)
- 2x vstup do bazénu - 30 minut (rehabilitační bazén s teplotou vody 29 °C)
- volný vstup do fitness po celou dobu pobytu
- k dispozici župan
- wifi připojení v celém objektu zdarma
- po celou dobu pobytu zdarma k dispozici kulečník, stolní fotbálek a šipky
- prohlídka bývalého zámeckého sídla Lobkowiczů s výkladem
- příjezd v pondělí nebo v úterý v 15:00 hod., odjezd ve čtvrtek nebo v pátek v 11:00 hod.
Poznámka:
* V případě volných kapacit si můžete vybrat, jestli chcete být ubytováni na zámku nebio v Jubilejním pavilonu (1. patro bez výtahu!), který je se zámkem spojený 60metrovým koridorem.
Příjezd v pondělí nebo úterý.
V ceně není zahrnut lázeňský poplatek 15,- Kč / osoba / den, který nehradí klienti se ZTP/P a klienti starší 70 let.
Vráž 1
Vráž
398 32
Příjezd 14:00
Odjezd 11:00
LÁZNĚ A LOKALITA
Lázně Vráž u Písku mají dlouholetou tradici. Základem pro poskytování lázeňské péče se stala budova zámku postaveného v roce 1875 v novogotickém slohu českým šlechtickým rodem Lobkowiczů, který zde měl až do roku 1926 svou letní rezidenci. Zámek, přistavené léčebné a ubytovací pavilony jsou obklopeny zelení, které dominuje anglický park a les, což návštěvníkům lázní poskytuje dostatečné soukromí a klid.
Lázně Vráž sestávají ze 4 budov: zámek (kde probíhá stravování), Jubilejní pavilon, léčebný pavilon (veškeré léčebné procedury) a lékařská vila. Všechny budovy jsou propojeny krytým koridorem.
Rozvoj lázeňství ve Vráži započal v roce 1926, kdy zámeček odkoupil pomocný spolek pro péči a zdraví úředníků a zřízenců v Praze. Ten jí záhy prodal Nemocenské pojišťovně. Pojišťovna dobudovala areál sanatoria výstavbou léčebného a ubytovacího (Jubilejního) pavilonu a dne 11. ledna 1936 bylo sanatorium slavnostně otevřeno. V roce 1978 byl obci Vráž přiznán lázeňský statut. S lázeňským statutem počítá i současný územní plán obce, který areál lázní zahrnul do lázeňské zóny se značným omezením jiných aktivit, které přímo nesouvisí s poskytováním lázeňské péče.
Lázně Vráž dnes poskytují procedury všem, kteří cítí, že si potřebují odpočinout či zregenerovat svůj pohybový a nervový aparát, své tělo a mysl. Lázně Vráž se specializují na léčbu neurologických, revmatologických a ortopedických onemocnění včetně poúrazových a pooperačních stavů. Najdete u nás též školu chůze a komplexní rehabilitaci pro pacienty po amputacích končetin. Ve všech těchto indikacích máme bohaté zkušenosti a umožňujeme našim pacientů návrat do plnohodnotného života.
Jako přírodní zdroj pro léčbu pohybového aparátu je využívána rašelina, vhodná na přípravu kvalitních zábalových směsí. Kromě toho máme pro své pacienty připraveny léčebné procedury v celé dostupné šíři např. hydroterapii, termoterapii, mechanoterapii, elektroléčbu, masáže, rehabilitace prováděné specializovanými fyzioterapeutkami a další.
UBYTOVÁNÍ
Zámek: Nově zrekonstruované pokoje. Některé pokoje mají i obývací část s gaučem, který může být zároveň přistýlkou. Vybavení: telefon, TV, lednička, vysoušeč vlasů a kosmetický set.
Jubilejní pavilon: Ubytování v 1. patře bez výtahu. Prostorné pokoje s novým nábytkem. Vybavení: telefon, TV, lednička, kosmetický set.
GASTRONOMIE
Zámecká kavárna
Zámecká jídelna žlutá: Snídaně - formou švédských stolů 7.00 - 9.00 hod. Oběd - servírovaný výběr ze čtyř jídel, polévka, zeleninový a ovocný bufet, předkrmy, dezerty 11.00 - 13.00 hod. Večeře - servírovaný výběr ze čtyř jídel, zeleninový a ovocný bufet, předkrmy, dezerty 17.00 - 19.00 hod. V prostorách zámecké jídelny se také konají kulturní akce - hudební pořady, taneční večery, módní přehlídky aj.
Zámecká jídelna modrá: Snídaně - formou švédských stolů 7.00 - 9.00 hod. Oběd - servírovaný výběr ze čtyř jídel, polévka, zeleninový a ovocný bufet, předkrmy, dezerty 11.00 - 13.00 hod. Vvečeře - servírovaný výběr ze čtyř jídel, zeleninový a ovocný bufet, předkrmy, dezerty 17.00 - 19.00 hod. V prostorách zámecké jídelny se také konají kulturní akce - hudební pořady, taneční večery, módní přehlídky aj.
Zámecká terasa je přístupná od jara do podzimu, v případě příznivého počasí se zde konají koncerty a taneční večery. Na Vaše přání možno připravit grilování, pečení selete či raut pro svatební hostinu, firemní nebo narozeninovou oslavu (párty) apod.
WELLNESS
bazén, finská sauna, masáže, koupele, zábaly
KULTURA v Lázních Vráž
Každý měsíc pro Vás připravujeme bohatý kulturní program. Kulturní akce se konají v zámecké jídelně, v zámeckém salonku nebo v zámecké kapli. Nabízíme Vám koncerty vážné a lidové hudby, jazzové a taneční večery, výstavy obrazů, odborné přednášky, nedělní bohoslužby a veřejné společenské akce. V zámecké kapli s gotickým oltářem se konají svatební obřady, bohoslužby, vernisáže, výstavy obrazů a koncerty. Kaple má bezbariérový přístup.
SPORT a společenské hry
2 antukové tenisové kurty na tenis nebo nohejbal, venkovní bazén, stolní tenis, badminton, půjčovna a úschovna horských kol, ruské kuželky a klasický kuželník, Nordic walkingové hole, pétanque, fitness, zahradní šachy, karetní stůl, šipky, stolní fotbal, kulečník, šachovnice, společenské hry, Prácheňský golfový klub - golf na 18-ti jamkovém hřišti v areálu Písek Kestřany
DALŠÍ SLUŽBY
kadeřnictví, kosmetika, pedikúra, manikúra, knihovna, donáška denního tisku v pracovní dny, doprava klientů (na recepci je možné si 1 den předem domluvit na den příjezdu odvoz z nádraží do lázní a na den odjezdu odvoz z lázní na nádraží, a to na vlakové nádraží ve Vráži (50,- Kč), Čížové (70,- Kč) a Písku (100,- Kč) nebo na autobusové nádraží v Písku), praní a žehlení prádla, parkování je možné na zámeckém parkovišti za 80,- Kč / den
TIPY NA VÝLET
zámek Hluboká nad Vltavou, Orlická přehrada, zámek Orlík, hrad Zvíkov, Písek, kamenný most Písku, Práchěňské muzeum v Písku, Blatná, Vráž - Jezírka lásky
INDIKACE
VI/2 – polyneuropatie s paretickými projevy (K, P)
VI/3 – kořenové syndromy s iritačně-zánikovým syndromem (K, P)
VI/7 – roztroušená sklerosa a jiná demyelinizační onemocnění v remisi (K, P)
VI/8 – nervosvalová onemocnění primární, sekundární a degenerativní (K, P)
VI/9 – syringomyelie s paretickými projevy (K)
VI/10 – dětská mozková obrna při možnosti samostatné chůze a bez výrazných psychických změn, za předpokladu udržení pracovní schopnosti nebo soběstačnosti (K, P)
VI/11 – Parkinsonova nemoc (K, P)
VII/1 – revmatoidní artritis I. až IV. stadia včetně juvenilní artritis (K, P)
VII/2 – Bechtěrevova nemoc (ankylozující spondylitis) (K, P)
VII/3 – ostatní séronegativní spondartritis ( psoriatická artritis, Reiterův syndrom, enteropatická artritis, reaktivní – parainfekční ) a sekundární artritis (K, P)
VII/4 – mimokloubní revmatismus a difúzní onemocnění pojiva (systémový lupus erythematodus, sklerodermie, polymyositis, Sjogrenův syndrom a ostatní překryvné syndromy) (K, P)
VII/5 – osteoporóza s komplikacemi a kostní změny, které jsou následkem práce ve stlačeném vzduchu jako nemoc z povolání (K, P)
VII/6 – bolestivé syndromy šlach, šlachových pochev, burz, úponů svalů, kosterních svalů nebo kloubů včetně onemocnění způsobeného účinkem vibrací a dlouhodobého, nadměrného, jednostranného přetěžování jako nemoci z povolání (K, P)
VII/7 – koxartroza a gonartroza (K, P)
VII/8 – artrózy v ostatních lokalizacích a artropatie (K, P)
VII/9 – chronický vertebrogenní algický syndrom funkčního původu (K, P)
VII/10 – stavy po ortopedických operacích s použitím kloubní náhrady (K)
VII/11 – stavy po úrazech pohybového ústrojí a po ortopedických operacích včetně stavů po operacích meziobratlových plotének a stenóz kanálu páteřního (K, P)
VII/12 – stavy po amputacích dolní končetiny, stupeň aktivity 1 až 4, kdy je pojištěnec vybaven protézou (K)
K – komplexní lázeňská léčba
P – příspěvková lázeňská léčba
Škola chůze - nová šance pro amputované
V České republice je více než 7000 pacientů s diabetem, u nichž byla provedena amputace z důvodu základní nemoci. Vzhledem k potřebám Diabetické asociace ČR a České diabetologické společnosti ČLS JEP i vedoucích pracovníků rehabilitačních klinik jsme se rozhodli spolupracovat na projektu revitalizace takto postižených pacientů. Pacienti po amputaci z důvodů úrazů, diabetu, cévních příhod měli dosud omezenou možnost následné odborné péče. Tímto projektem dáváme šanci pacientům k návratu do plnohodnotného života.
LÉČEBNÉ PROCEDURY
ODBORNÁ LÉKAŘSKÁ VYŠETŘENÍ
Vstupní vyšetření
Prostudování dokumentace, zjištění anamnézy, klinické vyšetření pacienta lékařem v nezbytně nutném rozsahu a specifické modifikaci dle indikace a diagnózy, terapeutická rozvaha, vypracování komplexního léčebného plánu. Základní instruktáž pacienta o plánovaném terapeutickém postupu.
Kontrolní vyšetření
Prostudování dokumentace, zjištění aktuálního stavu pacienta, průběžné zhodnocení efektu léčby, provedených vyšetření a poznatků členů léčebného týmu, stanovení další strategie léčby. Informování pacienta o jeho stavu a plánovaném terapeutickém postupu.
Výstupní vyšetření
Prostudování dokumentace, fyzikální vyšetření odpovídající aktuálnímu stavu pacienta, srovnání s předchozím nálezem, zhodnocení doplňujících vyšetření a účinků provedené léčby. Poučení pacienta o dalším léčebném a preventivním režimu.
Konzultace
Zhodnocení zdravotního stavu pacienta, doporučení procedur, zhodnocení účinků provedené léčby. Poučení pacienta o dalším léčebném a preventivním režimu.
PELOIDNÍ PROCEDURY
Rašelinové obklady a zábaly
Po odstranění hrubých příměsí a strojovém rozdrcení se rašelina zahřeje a smísí s vodou Vzniklá substance o teplotě cca 42 °C se aplikuje přímo na příslušnou část těla. Docílí se uvolnění svalového napětí, prokrvení tkání se snížením či odstraněním bolestivých projevů pohybového systému. Kromě toho se kůží vstřebávají minerální látky a podporují výsledný léčebný efekt. Indikací jsou prakticky všechna onemocnění hybného aparátu, například artritida, artrózy, bolestivé syndromy páteře i kosterních svalů a stavy po kloubních náhradách.Tato procedura využívá zvláště kumulaci tepla s jeho pomalým předáváním organismu. Praktikujeme ji formou rašelinových malých nebo velkých obkladů, které se přikládají na klouby, páteř apod. nebo formou zábalů, jenž se provádějí přikládáním nativního peloidu v silné vrstvě na předepsané části těla.
Rašelinová maska
Aplikací bahenní masky je účinkem kyseliny humidové a rostlinných enzymů dosahováno adstringentního a bakteriostatického efektu. Indikace: svalové kontraktury, hojení jizev, problematická pleť. Aplikace: bahenní masku před použitím naředíme na vazkou konzistenci, směs naneseme na obličej, případně na problémové partie krku a necháme působit po dobu cca 15 minut. Při aplikaci dáváme pozor, aby nedošlo k zasažení očí. Po ukončení procedury se maska smyje vodou a pleť se ošetří hydratačním krémem.
Zázrak zvaný rašelina
Rašelina napomáhá k celkové očistě pokožky. Její přikládání na pokožku způsobuje důkladné prohřátí jednotlivých tělních partií nebo celého organismu. Drobné částečky obsažené v rašelině působí jako jemný peeling kůže. Kúra je složena z effleurage neboli jemné masáže, peelingu ze směsi rašelinových částeček a jílu, odpočinkového zábalu a čistící pleťové rašelinové masky.
Rašelinová koupel
Rašelinová koupel má pozitivní vliv na onemocnění pohybového aparátu, přináší úlevu při bolestech zad, kloubů i svalů, zlepšuje ekzémy, akné a kožní záněty, zmírňuje stavy napětí a stresu, posiluje funkci potních žláz a regeneruje organismus. Je ji vhodné aplikovat spolu s bahenní pleťovou maskou.
HYDROTERAPIE
Perličková koupel celková
Vzduch vháněný kompresorem do vody způsobuje jemné taktilní dráždění s následným zklidněním a celkovou relaxací. Perličková koupel podporuje srdeční činnost, upravuje krevní oběh, zlepšuje dýchání. Pomáhá předcházet bolestem zad, páteře a kloubů. Působí příznivě při nervovém vyčerpání, stresu a depresích. Celkově uvolňuje, podporuje činnost vnitřních orgánů, uklidňuje a osvěžuje organismus.
Vířivá koupel celková a částečná
Při této koupeli se využívá kombinace tepla a silného mechanického dráždění způsobeného vířící vodou. Jde o tonizační proceduru, jež ovlivňuje reflexní změny kůže při pohybových a neurologických onemocněních. Indikace: chronická degenerativní a zánětlivá onemocnění pohybového aparátu, páteřní bolestivý syndrom, svalový revmatismus, Bechtěrevova nemoc, stavy po operacích a úrazech pohybového aparátu. Vířivé koupele jsou celkové, částečné na HK nebo DK.
Léčebná koupel s přísadou
Uvedené přísady (jod, solfatan, rašelina) znásobují léčivé účinky teplé vody, ovlivňují činnost centrální nervové soustavy, uvolňují a prohřívají svalstvo, působí příznivě na kůži.
Léčebná koupel bylinná
Koupel obohacená o různé směsi bylin dle výběru klienta. Příznivě ovlivňuje činnost centrální nervové soustavy a oslabených orgánů, uvolňuje a prohřívá svalstvo. Podporuje detoxikaci organismu, chrání před infekcemi a ničí choroboplodné zárodky. Má silný relaxační účinek.
Střídavá nožní koupel - Kneippova lázeň
Čtyři vedle sebe umístěné vaničky naplněné vodou, z nichž první má teplotu 40-45 °C, druhá 10-16 °C, třetí 40-45 °C, čtvrtá 10-16 °C. Teplotní rozdíl lze individuálně upravit. Pacient vstoupí nejprve do teplé vody, kde přešlapuje asi 1-2 min. Pak přestoupí do studené vody na dobu 30 až 60 s, pak opět na 1- 2 min. do teplé vody a pak opět na 1-2 min. do studené vody. Celý proces se 2x vystřídá. Končí se studenou vodou. Indikace: nedokonalý krevní oběh, poúrazové stavy, žilní nedostatečnost.
TERMOTERAPIE
Parafínové rukavice
Tepelně léčebná procedura s využitím uvolňování tepla tuhnutím parafínu. Teplota zdroje je kolem 50 °C. Tuhnutím parafínu se uvolňuje teplo využívané k ovlivnění chorob pohybového aparátu. Důsledkem je zlepšení prokrvení, snížení bolesti, uvolnění svalových spasmů, zlepšení hybnosti a všechny další přínosy léčby teplem.
Kryoterapie
Za použití přístroje nebo kryosáčků ochlazených na teplotu -12 až -15 °C dochází v místě aplikace k zúžení cév, které je následně vystřídáno mohutnou vazodilatací-prokrvením. Účinek je protibolestivý a protizánětlivý. Indikace: chronická degenerativní a zánětlivá onemocnění pohybového aparátu ve stadiu dekompenzace, tj. zvýšení aktivity zánětlivých změn, akutní úrazy kloubů, pohmoždění a krevní výrony.
REHABILITACE
Individuální rehabilitační léčebné cvičení, skupinové rehabilitační léčebné cvičení, individuální rehabilitační léčebné cvičení v bezbariérovém bazénu, skupinové rehabilitační léčebné cvičení v bazénu, skupinové cvičení pro pacienty s Parkinsonovou chorobou, Staby - skupinové cvičení (cvičení s vibrační tyčí délky 1,5 m, při kterém dochází pomocí vibrací k posílení až 80 % všech svalů včetně hlubokých zádových), skupinové cvičení na míčích, Nordic Walking, mechanoterapie - Motomed (přístroj na aktivní a pasivní procvičování dolních končetin s možností ovlivnění spasticky), mechanoterapie - kolenní motodlaha (přístroj pro rozcvičení nosných kloubů po operacích kloubní náhrady)
MASÁŽE
Aromaterapeutická masáž
Aromaterapeutická masáž s použitím přírodních esenciálních olejů je terapeutickým ošetřením mysli i těla. Blahodárné účinky masáže vonnými oleji jsou známé již tisíce let a v dnešní době je opět objevujeme. Tato masáž nás dokonale zbaví únavy a napětí, podporuje imunitní systém a aktivuje a stabilizuje psychiku. Má pozitivní dopad na celý svalový systém těla. Uvolňuje a natahuje zkrácené svaly a pomáhá tak obnovit přirozenou pružnost těla. Fyzický efekt se také projevuje na činnosti lymfatického systému, masáž pomáhá tělu lépe vylučovat kyselinu mléčnou a další chemické odpadní látky, které způsobují nepohody v kloubech a svalech. Ve spojení uvolňující hudby v kombinaci pomalých jemných relaxačních hmatů prožijete absolutní relaxaci a pohodu.
Baňkovací masáž
Baňkování je starobylá čínská technika známá více než pět tisíc let, která využívá dvojího účinku baněk. Jednak z těla odplaví potními žlázami a lymfatickým systémem všechny nečistoty, dochází k pročištění krve a zlepšení krevního oběhu. Zároveň dojde při masáži k uvolnění ztuhlých svalů a k odstranění bolestí . Baňkování pomáhá řešit bolesti páteře, kloubů, uvolňuje ztuhlé svalstvo, může pomoci při suchém kašli a průduškových potížích.
Breussova masáž
Na rozdíl od ostatních masáží se při ní masíruje přímo páteř a její vzpřimovače a povrchové svaly. Masáž je prováděna velmi pomalými a jemnými hmaty. Někdy se Breussova masáž provádí ještě před aplikací Dornovy metody, aby se uvolnilo napjaté svalstvo.
Dornova metoda
Dornova metoda je jemná manuální terapie, jejímž cílem je vracet klouby a obratle bezpečně a přesně do správných poloh. Terapie se provádí za aktivní účasti pacienta a to přirozeným a volným pohybem.
Havajská masáž Lomi Lomi
Je považována za perlu mezi masážemi. Používají se v ní velmi plynulé, měkké i hloubkové techniky, využívají se nejen prsty a dlaně, ale především celá předloktí. Ve spojení s vůní přírodních aromatických olejů má havajská masáž vysoký terapeutický a relaxační účinek. Odstraňuje napětí ve svalech, zvyšuje pohybové schopnosti, stimuluje krevní oběh, lymfatický systém a především báječně působí na Vaši psychiku. Techniky jsou pomalé, pohyb má vycházet z pohybů vln na moři – pomalý příliv a odliv mořské vody.
Klasická masáž
Je to ruční masáž prováděná masážním olejem nebo emulzí, aplikací speciálních hmatů a působením na jednotlivé svalové skupiny. Masáž částečná na oblast šíje a zad, celková včetně končetin. Klasická masáž je jedna z nejstarších a zároveň nejúčinnějších metod předcházení stálým nebo občasným bolestem zad a pohybového ústrojí. Dochází při ní k rozšíření cév a následně k lepšímu prokrvení příslušných tkání, což se navenek projevuje jako příjemný pocit tepla. Zároveň působí na zakončení nervstva a vlivem těchto podnětů dochází k uvolňování škodlivých látek do krevního řečiště a ty jsou díky intenzivnímu prokrvování vyplavovány z orgánů. Pravidelné používání masáže vede k zachování fyzické i duševní svěžesti.
Přístrojová lymfodrenáž
Lymfa je tekutina, která tvoří základní součást obranného systému organismu. Tato metoda pomáhá ve značné míře zvýšit průtok a zmírnit až zcela odstranit negativní jevy v žilním a lymfatickém systému, potlačuje a odstraňuje celulitidu a tukové polštáře, zpevňuje břicho, hýždě a dolní končetiny, napíná pokožku a odstraňuje vrásky, zlepšuje vzhled, redukuje objem těla, pročišťuje lymfatický systém a zvyšuje imunitu, urychluje vylučování odpadních látek (toxinů) z těla, aktivuje lymfu a krevní oběh (lépe se okysličuje celý organismus), urychluje metabolismus, odstraňuje pocit těžkých nohou, zbavuje otoků a napuchnutí, odstraňuje únavu.
Manuální lymfodrenáž - horní končetiny nebo dolní končetiny
Jedná se o techniku se speciálními hmaty, které mají za úkol obnovit a zvýšit oběh lymfy. Jestliže lymfatický systém nepracuje nebo je jeho činnost zpomalena, tak zbytky látkové výměny zůstávají v tkáních, dochází k otokům někdy až výrazným. Pomocí cíleného tlaku a směru je možné lymfu aktivovat a dosáhnout odplavení škodlivin z těla ven. Procedura pouze po konzultaci s lékařem.
Masáž lávovými kameny
K této masáži se využívá speciálních lávových kamenů, které výborně akumulují teplo a mají mimořádně silnou energetickou vibraci. Masáž působí na problémy svalů zad a páteře, účinně bojuje s bolestmi šíje a hlavy. Pro zvýšení efektu je používán speciální aromatický olej vysoké kvality, který umocní pocit naprosté relaxace a uvolnění.
Medová masáž
Detoxikační masáž medem velmi účinně působí při zvládání stresu, u chronických chorob, při opotřebování věkem, při jarních očistných kúrách. Při masáži medem dochází k odstraňování toxinů až z hloubi těla, jsou z těla pohybem ruky doslova vysávány.
Obličejová masáž
Jde o klasickou kosmetickou masáž obličeje, při které se používají emulze s výtažky exotických rostlin. Masáž uvolňuje napětí, pleť krásně prokrví, zpevní a vyhladí.
Podvodní masáž
Vodoléčebná procedura, při které fyzioterapeut provádí podvodní masáž proudem vody z masážní trysky. Prohřívá tkáně, napomáhá svalové relaxaci, zlepšuje pohyblivost kloubů.
Reflexní masáž
Je odvozena od masáže klasické, ale liší se od ní tím, že respektuje segmentové uspořádání nervové soustavy s odpovídající změnou dráždivosti v kůži, svalech a okostici. Reflexní masáž se provádí na sucho, bez předehřátí a pomalu. Jako součást reflexní léčby pomáhá odstraňovat druhotně vzniklé reflexní změny (místa s větší bolestivostí) a tím ovlivnit jejich příčinu např. ve změnách pohybového aparátu, ale i ve změněné funkci vnitřních orgánů.
Rolletic
Je účinný masážní stroj. Při pravidelném používání dokáže dokonale vytvarovat postavu, odstranit celulitidu a snížit hmotnost. Zmenšuje objem masírovaných partií, zpevňuje svalstva vypíná kůži, odbourává tukové polštáře, podporuje prokrvování, povzbuzuje látkovou výměnu, uvolňuje pnutí svalů, urychluje vyprazdňování povrchových žil a lymfatických cév, změkčuje jizvy, zpevňuje podkoží. Pokožka je vláčnější, pružnější.
Masáž Shiatsu
Japonská masáž Shiatsu je masáž pro usměrnění a harmonizaci životní energie, podporuje fyzickou i psychickou rovnováhu, působí proti únavě, posiluje imunitu a aktivuje samoléčebnou sílu organismu. Masáž Shiatsu je tlaková masáž, provádí se přes oblečení.
Thajská masáž
Tradiční thajská masáž je založena na předpokladu, že mnoho fyzických a emočních potíží je způsobeno blokací kanálů, kterými proudí v těle životní energie. Masáž zbavuje pocitu únavy, odstraňuje svalové křeče a nervové napětí, stimuluje krevní a lymfatický oběh, činí svaly, klouby a šlachy volně ohybné. Při této masáži se nepoužívají žádné oleje ani emulze. Klient leží na podložce ve vhodném volném oblečení.
Vibrační masáž chodidel
Provádí se pomocí speciálního vibračního přístroje, prohřívá tkáně, napomáhá svalové relaxaci, zlepšuje pohyblivost kloubů. Po masáži následuje pocit uvolnění svalů, příjemné únavy.
ELEKTROLÉČBA + terapie CO2
Nízko a středně frekvenční elektroléčba
Jde o různé typy elektroléčby, které snižují bolest, uvolňují svalové napětí a zlepšují místní prokrvení.
Magnetoterapie
Léčba magnety patří ke známé, tradiční a oblíbené lázeňské proceduře. K účinnějším patří pulzní magnetické pole vznikající průchodem elektrické energie nízké frekvence cívkou - jde o známý fyzikální jev. Léčebné využití je mnohostranné, léčba magnety působí proti bolesti, zlepšuje prokrvení a výživu tkání, urychluje hojení po zlomeninách, má spasmolytický a relaxační efekt.
Ultrazvuk
Léčba ozvučením s následnou mikromasáží a prohřátím tkáně. Jde o přeměnu vysokofrekvenčního proudu na energii mechanickou a tepelnou (1-3 MHz). Hlavní účinek je spasmolytický a resorpční, protibolestivý účinek je pouze sekundární. Indikace: onemocnění kloubů a svalů, myogelosy, onemocnění periferních nervů, onemocnění kůže - zjizvení, Dupuytrenova kontraktura, urychlení vstřebávání starších výpotků.
Krátkovlnná diatermie
Terapie vysokofrekvenčním polem, které je přeměňováno v teplo bez tepelné zátěže povrchových vrstev. Hloubkové prohřátí způsobí rozšíření cév se zvýšeným prokrvením a zlepšením látkové výměny a výživy tkání a orgánů. Působí relaxačně, sedativně a spasmolyticky na hladké svalstvo útrob. Indikace: chronické zánětlivé a degenerativní choroby pohybové soustavy, mezižeberní neuralgie, onemocnění dýchacího a zažívacího aparátu, gynekologická a urologická onemocnění.
Suchá uhličitá koupel
Základem jsou tzv. „uzavřené uhličité plynové koupele“, spočívající v uzavření těla (mimo hlavy) do speciálního plastového vaku, naplněného oxidem uhličitým (CO2) po dobu přibližně 45min. Základní fyziologickou reakcí na tento podnět je rozšíření všech cév až po vlásečnice se současným zvýšením obsahu kyslíku v krvi a tím zvýšení dodávky kyslíku do všech tkání. Účinkem je dokonalé prokrvení pokožky, svalstva a všech tělesných orgánů, včetně žláz a mozku dobře okysličenou krví. Tato vysoce účinná procedura, která upevňuje zdraví, zvyšuje životní elán a vitalitu, je ideálním prostředkem pro zvýšení tělesné i duševní pohody. Vaková uhličitá koupel je léčebná procedura vyvinutá na základě vědeckých poznatků o účincích oxidu uhličitého na člověka. Cílem procedury je zlepšení činnosti všech tělesných orgánů a žláz, což vede ke všeobecnému posílení organismu.
Plynové injekce - insuflace CO2 do podkoží
Aplikováním plynových injekcí působíme lokálně - místně na bolestivá místa na těle. Plyn se aplikuje do podkoží jemnou injekční jehlou, která je pomocí dávkovače hadičkou spojena s tlakovou nádobou s CO2. Při vpichování plynu se v pokoží vytvoří plynová bublina, která vyvolává pocit tlaku, jenž se mění v teplo, okolí vpichu kůže zarudne, protože se zvýší průtok krve. Plyn se tlakem v podkoží rozptyluje, bolest se zmírňuje a ustupuje. Proto se léčba plynovou injekcí řadí mezi reflexní terapeutické metody. Podkožní injekcí CO2 dosáhneme hypermie, která má účinek termofický, resorpční, bakteriální a protizánětlivý, analgetický a spasmolytický. Tato metoda léčby se dá úspěšně skloubit s ostatní terapií UZ, elektroterapií, LTV.
OSTATNÍ PROCEDURY
Čokoládový zábal
Čokoládové kosmetické zábaly spočívají v potírání těla hořkou čokoládou. Tato kúra je vynikající pro regeneraci unavené pokožky a je pro ni nesmírně povzbuzující. Při aplikaci čokolády lze pociťovat intenzivní proud pozitivní energie. Kůže je následně pružná a sametově hebká. Kakao obsahuje antioxidanty zabraňující stárnutí pleti. Čokoládové zábaly jsou ve spojení se saunou jedinečným prostředkem pro fyzickou i psychickou regeneraci. Celá procedura zabere cca 2 hodiny. Zvláště vhodné je provádět čokoládový zábal přímo po sauně, kdy je pokožka zbavena škodlivých látek a je připravena na vstřebání výživy z čokolády.
Medový detoxikační zábal
Medový zábal je jedna z nejúčinnějších procedur na podpoření detoxikace organismu. Jedná se o zvláčňující a zvlhčující proceduru. Med obsahující velké množství přírodních živin a vitamínů pomáhá vyživit a posílit organismus. Jeho protizánětlivé účinky jsou blahodárné při léčbě problematické pokožky. Výsledkem dobře provedené detoxikace je příliv energie. Tento zábal revitalizuje, očišťuje lidské tělo a zvyšuje imunitní systém přirozeným způsobem. Příznivé účinky: zlepšení cirkulace krve, zvýšený metabolismus, zvýšená kvalita spánku, uvolnění svalstva, zlepšení kvality pokožky.
Skořicový zábal
Jde o detoxikační zahřívací zábal na hýždě, boky a stehna pro celkové zlepšení vzhledu kůže postižené celulitidou. Zlepšuje buněčný metabolismus (spalování podkožního tuku, redukce tukových polštářků), podporuje krevní oběh a stimuluje odvod toxických látek a zplodin procesu látkové výměny. Pro zesílení účinku doporučujeme použít v kombinaci s přístrojovou lymfodrenáží.
Konopný zábal
Krémový tělový zábal pro celkové nebo lokální ošetření pokožky těla s detoxikačním, zpevňujícím a omlazovacím efektem. Zábal výrazně redukuje ochablé kontury, zjemňuje a viditelně omlazuje pokožku. Vhodný zejména pro zralou, ochabující pokožku, ale také při změnách hmotnosti, při problémech s celulitidou apod.
Sauna
Sauna je procedura se střídáním silných tepelných podnětů, která se používá k očistě, otužování a upevňování zdraví. Při pobytu v potírně, resp. v parní lázni dochází k překrvení kůže, podkoží i svalů. Zvyšuje se srdeční frekvence, klesá krevní tlak. Při zchlazení pak dojde k zúžení cév a zvýšení krevního tlaku. Kromě příjemného pocitu zotavení působí procedura jako podpůrné opatření při léčbě dýchacího aparátu, dále revmatismu, přetížení svalů a poruch prokrvení. Použití sauny se proto léčebně indikuje při chronických zánětech dýchacích cest a nejrůznějších chronických revmatických onemocnění. Pravidelné saunování napomáhá podpoře regenerace a celkové relaxace, zvyšuje odolnost vůči stresu a posiluje obranyschopnost organismu.
Fitness
Fitness slouží k celkovému ozdravení organismu, zpevnění, posílení a protažení ochablých a zkrácených svalů. Fitness je vhodný prostředek ke snížení nadváhy a psychickému uvolnění.
Kyslíková terapie
Léčení spočívá v přidýchávání kyslíku. Oxygenoterapie je vhodná k posílení imunitního systému, ke zvýšení kondice a ke zpomalení duševního a tělesného stárnutí. Okysličení tkání pomocí této metody má rovněž dlouhodobý blahodárný účinek na činnost srdce, mozku a plic.
Solux
Solux je lampa pro léčbu infračerveným tepelným zářením. Teplo infračervené žárovky prostupuje kůží hluboko do tkání, které prohřívá, a současně rozšiřuje cévy. Pomáhá při těchto potížích: bolesti páteře, kloubů, svalů, zánět středního ucha, nosních dutin, bolesti zubů, neuralgie. Používá se i při masážích a kosmetických úkonech.
Inhalace
Inhalační léčba patří mezi klasické léčebné metody s použitím přírodních zdrojů, nejčastěji solných roztoků a silic. Účinná látka ve formě spreje /velikost částic 10-40 mikronů/ nebo aerosolu /velikost částic do 10 mikronů/ ohřátá na teplotu 33-37 °C, která je vdechována, působí zvlhčení sliznice dýchacích cest, uvolnění sekretu a aktivaci samočištění. Indikace: infekční a alergická onemocnění dýchacích cest, stavy po chemickém nebo fyzikálním poškození dýchacích cest, stavy po operacích a úrazech dýchacích cest, preventivně pro osoby z rizikových prostředí.