Danubius Health Spa Resort Imperial

Goethovo náměstí 7 / Mariánské Lázně / Západní Čechy

Nabízené pobyty Zobrazit mapu

HOTEL A LOKALITA
Mariánské Lázně byly již od svého založení vyhledávaným lázeňským místem a často si zde dávaly dostaveníčko mnohé královské rodiny. Abychom uctili tyto slavné a významné návštěvníky, propojili minulost s budoucností, rozhodli jsme se na původním místě, na kterém dříve stával lázeňský dům „Kaiser von Österreich - U císaře rakouského“, postavit novou budovu v imperiálním stylu s názvem hodným této myšlenky Danubius Health Spa Resort Imperial ****Superior, který je součástí jedinečného historického lázeňského resortu Hvězda. Resort Hvězda je ukázkou unikátní lázeňské architektury a historickým skvostem v centru lázeňské části Mariánských Lázní. Svým hostům nabízí kombinaci tradičního lázeňského stylu a komfort mezinárodního hotelu. Jeho jednotlivé části Hvězda, Imperial a Neapol jsou navíc propojeny koridorem Via Imperialis s lázeňskými hotely Nové Lázně, Centrální Lázně a Maria Spa, čímž vznikl největší historický lázeňský resort ve střední Evropě - Marienbad Health Spa Resort.

UBYTOVÁNÍ
Imperial nabízí celkem 85 pokojů kategorie Superior, Superior Plus, Suite a Apartmá. 4 pokoje v resortu Hvězda mají bezbariérový přístup. Superior: Sprcha, televize, telefon, Wifi internet, minibar, sejf, fén, župan, froté pantofle. Superior Plus: Sprcha, televize, telefon, Wifi internet, minibar, sejf, fén, župan, froté pantofle, žehlička. Suite: Vana, televize, telefon, Wifi internet, minibar, sejf, fén, župan, froté pantofle, deštník, žehlící set. Oddělený obývací pokoj a ložnice. Apartmá: Vana, televize, telefon, Wifi internet, minibar, set na kávu a čaj, sejf, fén, župan, froté pantofle, deštník, žehlící set. Oddělený obývací pokoj a ložnice. Výhled na Goethovo náměstí.

GASTRONOMIE
Exkluzivní ambiente restaurace s původními interiéry a štukovaným stropem Franz Josef a Sissi nabízí českou i mezinárodní kuchyni a dietní menu. Snídaně, obědy a večeře formou bohatého bufetu, salátový bufet, koutek zdravé výživy Danubius Healthy Choice. Dále je vám v resortu Hvězda k dispozici lobby bar s příjemným posezením. Stylový interiér Café Imperial, realizovaný dle návrhu význačné britské architektky Leily Corbett, zapůsobí na každého návštěvníka kavárny dobovou lázeňskou atmosférou. Hosté si mohou vybrat z široké nabídky nápojů a dezertů. V příznivém počasí jsou k dispozici 2 letní terasy a atrium.

WELLNESS & BEAUTY
Aqua wellness centrum s největším hotelovým bazénem v Mariánských Lázních (150 m2), whirlpoolem, 2 saunami (jedna pro příznivce nudistického saunování a ve druhé si můžete ponechat plavky), parní lázní a tepidariem s čajovým koutkem a relaxačními prostory.
Za poplatek: solná jeskyně, koupele, masáže, hydrojet, kadeřnictví, kosmetické studio Beauty Comfort Zone s profesionální italskou lázeňskou kosmetikou, pedikúra, programy proti celulitidě přístrojem ICOON

LÉČENÍ
Garantem vysoké kvality poskytované lázeňské léčby a služeb je obdržení českého certifikátu MEDISPA i evropského certifikátu EUROSPAmed. K dispozici jsou tři ordinace profesionálních lázeňských lékařů a léčebná oddělení, ve kterých se poskytuje široké spektrum léčebných procedur. Nové léčebné oddělení Neapol Spa Centre, komplexní lázeňská léčba, procedury z přírodních léčivých zdrojů - minerální koupele, slatinné zábaly, suché plynové koupele, plynové injekce, elektroterapie, magnetoterapie, oxygenoterapie, vodoléčba a další široké spektrum léčebných procedur. Část procedur se poskytuje v hotelech Centrální Lázně a Maria Spa. Balbínův minerální pramen ke koupelím a pitné kúře.

Specializace léčby: Nemoci pohybového ústrojí, ledvin a močových cest, dýchacího ústrojí, onkologická, metabolická a gynekologická onemocnění
24-hodinová lékařská pohotovost a 24-hodinová služba zdravotní sestry.

DALŠÍ SLUŽBY
Wifi internet a internetový koutek - pro hotelové hosty zdarma, parkoviště v Marienbad Health Spa Resortu, podzemní garáže v hotelu Imperial. Pravidelné kulturní a animační programy, taneční večery. Hotel je nekuřácký.

CERTIFIKÁTY
TÜV, EuropeSpa med, Medispa.

Společnost LÉČEBNÉ LÁZNĚ MARIÁNSKÉ LÁZNĚ a.s. jako jediná navazuje na bohatou tradici lázeňské péče v Mariánských Lázních. Všechny hotely společnosti Nové Lázně, Centrální Lázně, Maria Spa, Hvězda, Imperial, Grandhotel Pacifik, Butterfly, Vltava a Svoboda / Labe mají vlastní tým lékařů a zdravotníků a k léčbě využívají především přírodní léčivé zdroje - minerální prameny, unikátní přírodní léčivý plyn CO2 a slatinu. Společnost je držitelem mezinárodních certifikátů kvality lázeňské péče - TÜV, EuropeSpa med, Medispa a má uzavřené smlouvy s českými a německými pojišťovnami. V roce 2010 obdržela ocenění Nejlepší lázeňská společnost České republiky.

MARIÁNSKÉ LÁZNĚ
Úchvatná příroda, čistý vzduch, klimatické podmínky, lázeňské parky a lesy, skvostná architektura, bohatý kulturní, sportovní a společenský život a jedinečná tradice od roku 1808 vytvářejí z Mariánských Lázní vyhledávané lázeňské město, které svou návštěvou poctili mezi jinými i takoví velikáni jako Johann Wolfgang Goethe, Fryderyk Chopin a anglický král Edward VII.

LÁZEŇSKÁ LÉČBA V MARIÁNSKÝCH LÁZNÍCH - LÉČEBNÉ INDIKACE
Nemoci pohybového ústrojí: vertebrogenní syndrom (bolesti zad), degenerativní onemocnění pohybového aparátu (páteře a velkých kloubů), osteoporóza, stavy po ortopedických operacích (s použitím náhrady kloubní)
Nemoci ledvin a močových cest: chronické záněty, ledvinové a močové kameny po operaci nebo drcení rázovou vlnou, stavy po operaci ledvin a močových cest, onemocnění prostaty (záněty, stavy po operaci)
Nemoci dýchacího ústrojí: chronické záněty, průduškové astma, alergické rýmy, stavy po operacích dolních cest dýchacích
Metabolická onemocnění: obezita, dna, zácpa, diabetes mellitus, hyperlipoproteinemie
Gynekologická onemocnění včetně léčby neplodnosti: zánětlivá onemocnění vnějších a vnitřních rodidel, stavy po gynekologických operacích, sterilita a infertilita, klimakterický syndrom, urgentní a stresová inkontinence moči
Nemoci oběhového ústrojí: stav po infarktu myokardu, hypertenzní nemoc II. až III. stupně, funkční poruchy periferních cév a stavy po trombózách, ischemická choroba srdeční, ischemické choroby dolních končetin, poruchy potence
Onkologická onemocnění: rehabilitace pacientů po ukončené onkologické léčbě nádoru prsu, pohlavních orgánů, popř. jiných onkologických onemocnění kromě zhoubných krevních onemocnění
Nemoci trávicího ústrojí: chronické a recidivující onemocnění žaludku a střev, stavy po operaci žaludku, dvanáctníku, jícnu a střev, Crohnova nemoc, chronická onemocnění žlučníku a žlučového traktu, funkční poruchy žlučového traktu
Nemoci nervové: kořenové syndromy, Parkinsonova choroba

MINERÁLNÍ PRAMENY
Křížový pramen se pro svůj terapeutický účinek užívá především u onemocnění zažívacího ústrojí (nemoci žaludku, střev, žlučníku, jater a pankreatu), u nemocí výměny látkové (obezita, dna, diabetes mellitus) a u alergických onemocnění, které jsou podmíněny poruchami zažívání. Přítomnost síranů ve vodě vyvolává projímavý účinek.
Ferdinandův pramen má sedm vývěrů, pro pitnou léčbu je dostupný pramen Ferdinand I. Svým složením odpovídá Křížovému pramenu, je však o něco více mineralizován. Ferdinandův pramen se využívá pro stáčení stolní vody pod názvem Excelsior.
Lesní pramen slouží k pitné kúře a k inhalacím. Užívá se u onemocnění horních cest dýchacích a u nemocí gastrointestiálního traktu. Je též vhodný k léčbě některých urologických chorob, např. močových kamenů z kyseliny močové, kterou silně alkalizuje.
Rudolfův pramen se pro svůj diuretický efekt užívá u chorob ledvin a močových cest. Pramen se vyznačuje vysokým obsahem vápníku (poměr vápníku a hořčíku je 5:4) a proto je pitná kúra vhodnou doplňkovou terapií při léčbě osteoporózy a pro svůj protizánětový účinek se užívá při zánětech cest močových.
Ambrožův pramen tvoří tři vývěry podobného chemického složení. Jedná se o slabě mineralizované železnaté kyselky, využívané pro vysoký obsah železa u některých forem chudokrevnosti a pro svůj diuretický účinek také při onemocnění močových cest, zejména při lithiáze.
Karolinin pramen se pro svůj vyšší obsah hořčíku (poměr vápníku a hořčíku je 2:5) užívá při urologických nemocech a při léčení ledvinových kamenů, protože hořčík působí proti tvorbě těchto konkrementů.

PŘÍRODNÍ LÉČIVÝ PLYN CO2
Mariin pramen je ve skutečnosti mocný vývěr plynu (99,7 % přírodního CO2). Přírodní léčivý plyn se podává formou plynových obálek. Tato procedura si získává stále větší popularitu, protože kromě snížení krevního tlaku, zlepšení činnosti srdce a prokrvení dolních končetin udávají pacienti výrazné zlepšení sexuálních funkcí. Tento přírodní léčivý plyn se též aplikuje formou podkožních injekcí u onemocnění kloubů, páteře a ischemické choroby srdeční.

PELOIDY - SLATINA, RAŠELINA
Peloidy jsou anorganické nebo organické kašoviny, které se po určité úpravě a ohřevu používají na obklady a zábaly. Jedná se o slatiny, rašeliny a další bahna, která se nacházejí v okolí pramenů. Slatina se ukládá na hromady, kde určitým způsobem oxiduje. Poté se dále upravuje a míchá s minerální vodou a ohřívá párou. Používá se většinou o teplotě 40° C na 20 - 30 minut.
Slatinné zábaly se užívají při chorobách pohybového aparátu, u gynekologických onemocnění a nemocí dýchacích cest. Speciálním doplňkem jsou slatinné vaginální tampony, které se používají při léčbě chronických gynekologických zánětů a při ženské sterilitě.

PROCEDURY Z PŘÍRODNÍCH LÉČIVÝCH ZDROJŮ
- Minerální koupel
- Jedinečné sulfátové koupele (pouze v hotelu Butterfly)
- Suchá plynová lázeň CO2
- Mariino plynové jezírko s oxygenoterapií
- Plynové injekce
- Slatinný zábal
- Inhalace
- Kneippova terapie
- Pitná kúra