Léčebné lázně Konstantinovy Lázně - Spa Boutique hotel Löwenstein

Plzeňská 58 / Konstantinovy Lázně / Západní Čechy

Nabízené pobyty Zobrazit mapu

LÁZNĚ A LOKALITA
Konstantinovy Lázně se zaměřují na prevenci, léčbu a rehabilitaci kardiovaskulárních chorob a léčbu pohybového ústrojí. Panenská příroda a čistý vzduch lákají k relaxaci, odpočinku a dovolené. Také pro příznivce aktivního pohybu je zde dostatek vyžití. Různě náročné trasy pro Nordic Walking, zajímavé cyklostezky, vyjížďky na koni a další sportovní aktivity. Lázeňské městečko Konstantinovy Lázně leží severozápadně od Plzně v nadmořské výšce 520 m. Zdejší prameny minerálních vod se vyznačují nejvyšším obsahem kysličníku uhličitého v Čechách.

SPA BOUTIQUE HOTEL LÖWENSTEIN
Hotel, otevřený v roce 1898 jako Hotel Café Continental, nese dnes jméno knížete Konstantina z Löwensteinu, který lázně koupil v roce 1837 od sedláků z Nové Vsi. Právě ti postavili ve Starých Lázních první lázeňskou budovu. Hotel Löwenstein nabízí pohodlí a domácí atmosféru, luxusní apartmá jsou inspirována měšťanskými byty počátku minulého století. Nabízejí nadstandardní rozlohu i vybavení a navozují příjemnou atmosféru domova. Společné prostory hotelu se nachází v původním sklepení z 19. století. Současná podoba spojuje prvky tradiční lidové architektury s moderním designem. Po vstupu do hotelu láká k posezení u krbu pohovka potažená kožešinami divočáků ulovených v okolních lesích. Tepla krbu si můžete užít i z přilehlého Lobby baru, kde najdete místo pro relaxaci nebo dostaveníčko s přáteli u skleničky dobrého vína.

UBYTOVÁNÍ
Všechna apartmá jsou vybavena prostornou koupelnou, zařízenou kuchyňskou linkou včetně varné desky, trouby a lednice, minibarem, smart TV s webovým prohlížečem a vestavěnou Wi-Fi, gramofonem, USB, MP3 přehrávačem, rádiem, budíkem, telefonem a mnohým dalším. Téměř všechna apartmá jsou vybavena balkóny. Součástí jednoho apartmá kategorie Superior je také terasa. Jedno apartmá je zařízeno jako bezbariérové. Apartmá v nejvyšším podlaží jsou vybavena klimatizací.

Studio: min. 40 m2
Apartmá Standard: min. 50 m2
Apartmá Superior: min. 52 m2
Apartmá de Luxe: min. 72 m2

Boutique koncept: dubové parkety, české křišťálové lustry, ručně malovaný obklad, gramofon s USB, MP3 a rádiem, nadstandardní audio systém, půjčovna klasických LP

GASTRONOMIE
Snídaně: V neopakovatelné atmosféře malovaného sklípku se podávají bio mléčné výrobky a vejce z farem v okolí lázní, med od místního včelaře, pravá povidla z Moravy, domácí pražené müsli, pomazánky i kaše a spoustu dalších dobrot, které vám zajistí ten správný start do nového dne.

Obědy a večeře jsou podávané v nově otevřeném Park restaurantu uprostřed lázeňského parku. Hosté hotelu Löwenstein mohou využit i exkluzivní služby „EAT IN“ a vychutnat si jídlo v pohodlí svého apartmá. Pokrmy jsou upravovány od základu a bez použití polotovarů, náhražek a konzervantů. Použity jsou výhradně čerstvé suroviny, přičemž jsou upřednostňovány regionální produkty. Specialitou kuchyně je zvěřina z místních honiteb.

Kavárna Srdíčko
Kavárna a palačinkárna ukrytá uprostřed lázeňského parku nabízí domácí moučníky a zmrzlinu, výběrovou kávu pražírny La Bohéme, kvalitní vína z jižní Moravy a další dobroty. Místní specialitou je citronáda z pramene Prusíku, který se nachází vedle kavárny, a bylinný likér Konstantin. Nabídka kavárny je sestavena s ohledem na zdraví a vše je vyráběno ve zdejší kuchyni. Mezi dodavatele nápojů patří Moštovna Lažany, rodinné Vinařství Kovacs a bio farma Žufánek. Kavárna má připojení Wi-Fi, posezení v parku s obsluhou a salonek.

SPA a BALNEO
Ve sklepních prostorách se nachází stylové Spa. Nabízí bylinné procedury pečlivě sestavené s důrazem na léčebný účinek a smyslový prožitek hosta. Zároveň poskytuje služby klasického balnea a lékařskou péči. Hlavní balneo provoz a solná jeskyně se nachází V LD Prusík.

WELLNESS
Hoteloví hosté mají zajištěn neomezený vstup do moderního Wellness centra Konstantin, které nabízí relaxační bazén s příjemně vyhřátou vodou 28 - 32°C (bazén má část určenou pro cvičení a část pro regeneraci na masážních tryskách - pět masážních vodopádů), vířivky, Kneippovy chodníčky (s využitím střídavého působení teplé a studené vody podporuje tkáňový metabolismus a prokrvení), aroma saunu, finskou saunu, parní lázeň, zážitkové masáže a koupele, pleťová ošetření, hubnoucí kosmickou loď (odstranění přebytečného tuku a zpevnění těla za pomoci nejmodernějších technologií - elektromagnetických radiačních vln), kavárnu s občerstvením, klidovou zónu pro váš odpočinek a fitness centrum se špičkovými stroji od firmy STAR TRAC rozdělenými do kardio- a tréninkové zóny. Trenažér na chůzi a běh, spinnery, total body trainery a rotopedy.

KULTURNĚ SPOLEČENSKÝ ŽIVOT
Lázně žijí pestrým kulturně společenským životem. Každoroční kulturní program tvoří řada festivalů, koncertů od klasických po folkové, výtvarných sympozií, tanečních i poslechových večerů, filmových projekcí i sportovních klání. V letní sezóně se akce často konají přímo pod otevřeným nebem na scéně amfiteátru lázeňského parku.

TANEČNÍ VEČERY
Piano restaurant a tančírna pořádá noblesní taneční večery s výukou tance. Hosté mají možnost si pod vedením odborné lektorky vyzkoušet tance jako charleston, waltz či lindy hop.

LÉČEBNÉ LÁZNĚ KONSTANTINOVY LÁZNĚ
Součástí lázeňského komplexu je lázeňský dům Prusík, Spa Boutique Hotel LÖWENSTEIN, lázeňský hotel Jirásek a lázeňské penziony Palacký, Purkyně, Mánes, Marie, Mír a Praha a Wellness centrum Konstantin.

LÉČBA
Léčebné lázně Konstantinovy Lázně se zaměřují na prevenci, léčbu a rehabilitaci kardiovaskulárních nemocí a léčbu pohybového ústrojí. Časná rehabilitace pacientů po srdečních operacích v lázních navazuje přímo na pobyt v nemocnici a zahajuje se překladem z lůžka na lůžko převážně 5. až 10. den po operaci. Po přijetí kardiologem nebo internistou s kardiologickou erudicí jsou pacienti umístěni na lůžka Centra časné kardiovaskulární rehabilitace (obdoba JIP), kde setrvávají podle potřeby 1 - 4 dny. Rehabilitace se zahajuje již 1. den pobytu. Zahrnuje individuální dechová cvičení včetně fyzikální terapie (léčení jizev a malých kožních defektů biolampou), ke zlepšení často váznoucího odkašlávání se přidávají inhalace, k lepšímu prokrvení tkání i orgánů napomáhají suché uhličité koupele. Dále se při přijetí pacienta provádí vstupní klidové ekg a spirometrie. První nebo druhý den probíhá klidové transthorakální echokardiografické vyšetření a rovněž se dle potřeby využívá ekg. Holter monitoring 24 hodin a TK Holter monitoring 24 hodin.

S odstupem dalších několika dnů a dle zdravotního stavu pacienta se provádí zátěžová elektrokardiografie (bicyklová ergometrie) - nejdříve 10. den od provedení aortokoronárního bypassu a 14. den od provedení operace na chlopni či operace kombinované (bypass + chlopeň). Dle tolerance zátěže dále pacienti cvičí v odpovídajících skupinách, trénují na rotopedu a provádějí individuální či skupinové terénní kúry. Současně se aplikují další fyziatrické procedury - elektroléčba, masáže zad, reflexní masáže či měkké techniky převážně v oblasti krční a hrudní páteře v sedě - a vodoléčebné procedury v oblasti DK a břicha, pokud nejsou čerstvé jizvy a drobné defekty v oblasti dolních končetin a břicha.

Vzhledem k tomu, že pacienti představují relativně rizikovou skupinu, klade se důraz na vysokou odbornost lékařů. Na pracovišti jsou přítomni lékaři s kardiologickou atestací - kardiologové, z nichž má jeden rovněž atestaci z rehabilitace a fyzikální medicíny. Ostatní lékaři jsou atestovaní internisté s kardiologickou erudicí.

Konstantinovy Lázně nabízejí rovněž výtečné prostorové a přístrojové vybavení: 5-ti lůžkové Centrum časné kardiovaskulární rehabilitace (obdoba JIPu), kde je 5 monitorů a všechny jsou svedeny na centrální monitor ošetřovny a dále pro dalších 5 pacientů telemetrii s dosahem po celém léčebném ústavu Prusík (120 lůžek), rovněž se svedením na centrální monitor ošetřovny, infúzní pumpy, injektomaty, dva defibrilátory se zevní stimulací atd. Z diagnostických přístrojů využíváme echokardiografii, kterou rutinně provádějí všichni kardiologové, dále kardiologové provádějí vyhodnocení zátěžové elektrokardiogrrafie (bicyklové ergometrie), ekg. Holteru 24 hod monitoring a TK Holter 24 hodin monitoring a internisté vyhodnocují spirometrii. K dispozici je vlastní poměrně rozsáhlá laboratoř s možností vyšetřit všechny základní biochemické a hematologické parametry.